Bitcoin trafia do New All-Time High za $24,000, generuje ponad 90,000 tweetów

Gwałtowny wzrost cen Bitcoina jest obecnie tematem dyskusji na platformach mediów społecznościowych.

Cena Bitcoin osiągnęła nowy wszechczasowy haj w wysokości 24.000 dolarów 19 grudnia, co zostało odzwierciedlone w tysiącach tweetów. W tym dniu, moneta króla w obrocie na 24, 210 dolarów, ale później nieco spadła. W czasie prasy, Bitcoin wzrósł o 1,5% i wynosi 23 839 dolarów.

Po tym jak w ciągu ostatnich miesięcy Bitcoin Billionaire przekroczył punkt orientacyjny 20.000 dolarów 16 grudnia. W tym czasie, Bitcoin dodał około 170% w swoim rekordzie od roku do dnia dzisiejszego i po raz pierwszy w historii sprzedał ponad 20.000 dolarów.

Raporty ujawniły, że rosnące zainteresowanie BTC wśród inwestorów instytucjonalnych jest dużym impulsem do wzrostu ceny wiodącego składnika aktywów cyfrowych. Kilku wybitnych inwestorów zadeklarowało również swoje udziały w BTC i określiło aktywa cyfrowe jako magazyn wartości.

W sierpniu firma Business Intelligence MicroStrategy ogłosiła, że kupiła 21 454 BTC, dzięki czemu Bitcoin stał się jej głównym skarbowym aktywem rezerwowym. Od tego czasu spółka dokonała kolejnych zakupów i obecnie jest właścicielem dużej ilości Bitcoinu.

Bitcoin nadal rośnie w siłę, ponieważ w ciągu 24 godzin po osiągnięciu nowego rekordu Bitcoin zyskał 20%, skacząc z 20 000 $ do 23 400 $. W tym momencie, analitycy stali się bardziej byczy na cyfrowej monecie, przewidując dalsze wzrosty.

Nagrywając więcej podwyżek i uderzając w nowe rekordy, cena Bitcoin’a osiągnęła 19 grudnia nowy, wszechczasowy haj w wysokości 24.000 dolarów. W wyniku znacznych i ciągłych wzrostów ceny Bitcoinów, inne altcoiny również odnotowały wzrosty. Od początku roku, Bitcoin wzrósł o ponad 225%.

Bitcoin generuje ponad 92.000 Tweetów w warunkach ciągłego wzrostu cen.

Gwałtowny wzrost cen Bitcoina jest obecnie tematem dyskusji na platformach mediów społecznościowych. Według raportu CoinDesk, tweety o BTC osiągnęły najwyższy poziom od stycznia 2018 roku, czyli od 16 grudnia. Jak zauważono w raporcie, dane z mediów społecznościowych zebrane przez TIE pokazały, że tweety związane z Bitcoinem osiągnęły ponad 92.000. W szczególności, dane te ujawniły, że indywidualne konta na Twitterze, które skomentowały BTC w związku z jego gwałtownym wzrostem wynoszą około 50.000 dolarów.

Wcześniej, najwyższe tweety związane z Bitcoinami, które zostały wysłane w ciągu 24 godzin, były w styczniu 2018 roku. W tym czasie, kilka tweetów były dyskusje na temat awarii Bitcoin z jego ówczesny czas wysoki 20.000 dolarów.

Raport CoinDesk dalej stwierdził komentarz Aubrey Strobel, dyrektor komunikacji dla Bitcoin nagród startup Lolli:

„Było wiele rozmów, że Bitcoin najnowszy bieg byków jest napędzany przez Wall Street skoki na pokładzie, ale jeśli wczoraj jest jakiś znak, to everyman, który napędza rozmowę specjalnie na Twitterze.“

Mówiąc do CoinDesk na Twitterze dyskusji na Bitcoin, Messari analityk Bitcoin Ryan Watkins powiedział:

„Instytucje mogą być liderami opłat tym razem, ale handel detaliczny na pewno nie siedzi na uboczu.“

Analitycy pozostają byczy na cenę Bitcoin. Ostatnio, na łańcuchu analityk Willy Woo powiedział, że kolejnym punktem orientacyjnym dla aktywów krypto górnej jest 55.000 dolarów. Woo dodał, że BTC będzie nadal zbierać zyski. Obecnie Bitcoin ma kapitalizację rynkową w wysokości około 444 mld dolarów.

Bitcoin trafia do New All-Time High za $24,000, generuje ponad 90,000 tweetów
Nach oben scrollen